Staňa inkasoval za 6 minút tri góly, CSKA podľahlo Graňákovmu Dinamu

08.03.2013 Celý región

Moskva 7. marca (TASR) - Hokejisti Dinama Moskva v obrane so slovenským reprezentantom Dominikom Graňákom úspešne vstúpili do série semifinále Západnej konferencie KHL s mestským rivalom CSKA, keď v prvom dueli zvíťazili na ľade súpera hladko 3:0.

Premožiteľ bratislavského Slovana v 1. kole play off rozhodol o svojom triumfe v rozmedzí od 11. do 17. minúty, v ktorom strelil tri góly. Rastislava Staňu v bránke CSKA postupne prekonali Sopin, Koňkov a Gorovikov. Slovenský gólman si v zápase celkovo pripísal 19 úspešných zákrokov.

V druhom štvrtkovom semifinálovom súboji potvrdil Petrohrad rolu favorita a ujal sa vedenia v sérii, keď zdolal pred vlastnými fanúšikmi Severstaľ Čerepovec 7:4. Domáci prehrávali v 31. minúte 3:4, no sériou štyroch gólov dokonale otočili skóre. Posledné dva pritom dali do prázdnej bránky. Hetrikom sa v drese SKA blysol útočník Viktor Tichonov mladší, vnuk legendárneho sovietskeho trénera Viktora Tichonova.

prvé zápasy semifinále Západnej konferencie KHL (2. kolo play off)

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 7:4 (2:1, 2:3, 3:0)
Góly: 20., 54. a 60. Tichonov, 8. Varnakov, 26. Thoresen, 36. Martensson, 59. Afinogenov - 29. a 31. Ketov, 20. Alexejev, 27. Anisin.
/Stav série: 1:0/

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)

Góly: 11. Sopin, 13. Koňkov, 17. Gorovikov. R. Staňa (Dinamo) kryl 19 striel hostí.